چگونه محبوب و جذاب باشیم !؟

چگونه محبوب باشیم !؟

چگونه جذاب باشیم ؟

اگر هر روز که از خانه خارج می شوید با مقدار بسیار زیادی الماس بر روی زمین مواجه بشوید، اوایل ممکن است شگفت زده شوید اما کم کم به آن عادت کرده و الماس ها دیگر ارزش قبل را برای شما نخواهند داشت. پیوسته برای داشتن روابط بیشتر در تلاش باشید و پس از مدتی از دسترس همگان خارج شوید. در واقع هر اندازه که با افراد در ارتباط باشید آن ها نیز به همان میزان به شما علاقه خواهند داشت.

 

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده است که هر چه بیشتر در معرض یک محرک خاص قرار بگیریم، آن را بیشتر دوست خواهیم داشت. (در صورتی که دید اولیه ی ما نسبت به آن محرک کاملا منفی باشد ممکن است این اتفاق رخ ندهد). لذا زمانی که با یک شخص ارتباطی را شروع می کنید، در ابتدای شروع رابطه، از این که فردی گوشه گیر، فراری و غیرقابل دسترس باشید به شدت دوری کنید؛ اما در مقابل همواره در تلاش باشید تا زمان های بیشتری را با طرف مقابلتان سپری کنید.

خودتان را از دسترس خارج کنید

این مرحله، مرحله ای حساس و هوشمندانه می باشد لذا باید برای آن تمرکز داشته و مهارت کافی برای وارد شدن به آن را در خود ایجاد نمایید. بهترین کار این است که به محض آن که متوجه شدید طرف مقابلتان به سمت شما کاملا جذب شده است، کم کم سرعتتان را کم کرده و خود را از دسترس آن ها خارج کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید تا طرف مقابلتان دیگر با شما هیچ گونه قرار ملاقاتی نداشته باشد.

 

در این حالت شما قانونی به نام قانون کمیابی را در درست ترین حالت ممکن عملی کرده اید. می دانیم مردم در زندگی به موارد غیرقابل دسترسشان بیشتر علاقه نشان می دهند، در نتیجه همواره در دسترس بودن شما موجب کاهش ارزش و محبوبیت شما خواهد شد. برای مثال همان طور که در مورد الماس ها گفتیم، تا زمانی که کمیاب بودن ارزش والایی داشتن اما پس از آن که به مقدار زیاد و برای زمان طولانی در دسترس قرار گرفتند دیگر ارزش پیشین خود را نداشتند.

 

میزان شباهت ها در طرفین

ما همواره درباره ی مسائلی مانند داشتن شور و اشتیاق فراوان در انجام کارها، عشق و محبت و جذاب بودن صحبت می کنیم اما در مورد شباهت ها سخنی به میان نمی آوریم. این نکته را بدانید در افرادی که شباهتی بینشان نیست و در مقابل تفاوت های بسیار زیادی دارند، نمی توانند روابط مناسبی در طولانی مدت با یکدیگر داشته باشند. همچنین همه ی ما همواره در مورد شباهت هایمان با همسر کنجکاوی های زیادی به خرج می دهیم. بیشتر افراد از این که با کسی در ارتباط باشند که با او هیچ شباهتی ندارند به شدت فراری هستند، پس به چه دلیل باید این گونه با شخص مورد علاقه خود رفتار نمایید؟ دوست داشتن یک شخص ارزش بسیار بیشتری نسبت به عاشق او بودن دارد. در واقع شباهت های اخلاقی و شخصیتی به تنهایی ارزشی ندارند. احتمال جذب طرف مقابلتان به سمت شما زمانی چندین برابر خواهد شد که با او از لحاظ ظاهری نیز در مواردی مشابه باشید.

 

سایت آگاه باشیم