پایان نامه ارشد مدیریت تکنولوژی گرایش انتقال تکنولوژی -انتخاب روش مناسب سرمایه گذاری خارجی در صنعت بالگرد ایران

thesis-download

عنوان پایان نامه :

تکه ای از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

 

 

1ـ3 مقدمه

در این فصل، بر اساس آنچه در فصل قبل تعریف، شناسایی و گردآوری گردید، به صورت مفصل به معرفی نوع تحقیق، جامعه آماری، ابزار گردآوری داده ها و روایی و پایایی آن و نیز به نوع روش ها و نرم افزارهای بکار گرفته شده در این تحقیق خواهیم پرداخت. همانطور که قبلاً ذکر شد، در این پژوهش ضرورتی برای ایجاد فرضیه وجود ندارد و تنها با ارائه پرسش های تحقیق و بکارگیری تکنیک های پرقدرت تصمیم گیری چندمعیاره فازی، روش های مختلف سرمایه گذاری خارجی در مورد نظر با توجه به معیارهای تعیین شده، اولویت بندی می شوند.

2ـ3روش تحقیق

روش تحقیق، مجموعه ای از قواعد، ابزار و راه های معتبر (قابل اطمینان) و نظام یافته برای بررسی واقعیت ها، کشف مجهولات و دستیابی به راه حل مشکلات است (خاکی، 1378). این مطالعه از نظر هدف یک تحقیق کاربردی است زیرا که در این تحقیق از نتایج یافته ها برای حل مسائل موجود در یک سازمان خاص استفاده شده است (بررسی ساخت های نظری در موقعیت عملی). به علاوه این که چون در این پژوهش، هدف شناسایی و اولویت بندی روش های سرمایه گذاری خارجی و در نهایت انتخاب روش مناسب می باشد، بنابراین می توان این تحقیق را از نظر ماهیت و روش در قالب تحقیقات توصیفی طبقه بندی نمود(توصیف عینی و منظم رویداد). همچنین از آنجایی که برای گردآوری اطلاعات از روش های کتابخانه ای و میدانی استفاده شده است نیز این تحقیق در زمره تحقیقات پیمایشی قرار می گیرد.

3ـ3 جامعه آماری و روش نمونه گیری

جامعه (آماری) ، عبارت است از مجموعه کامل اندازه‌های ممکن یا اطلاعات ثبت شده از یک صفت کیفی ، در مورد گرد آورده کامل واحدها ، که می‌خواهیم استنباط هایی راجع به آن انجام دهیم. جامعه آماج تحقیق است، و منظور از عمل گردآوردن داده‌ها ، استخراج نتایج درباره جامعه می‌باشد. یا به بیان ساده‌تر ، در هر بررسی آماری ، مجموعه عناصر مورد نظر را جامعه می‌نامند. یعنی جامعه ، مجموعه تمام مشاهدات ممکن است که می توانند با تکرار یک آزمایش حاصل شوند[1]. جامعه آماری این تحقیق، شامل کلیه مدیران و کارشناسانی است که حداقل به مدت 5 سال در صنعت بالگرد کشور فعالیت کرده، آشنا به مباحث سرمایه گذاری خارجی بوده و حداقل مدرک دانشگاهی آنها کارشناسی باشد. با توجه به کوچک بودن حجم جامعه و در دسترس نبودن کلیه افراد جامعه، به منظور شناسایی این دسته از افراد برای نمونه، از روش گلوله برفی استفاده شده است.

[1] http://www.daneshnameh.roshd.ir/mavara

 

 

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد رشته مدیریت تکنولوژی گرایش انتقال تکنولوژی -انتخاب روش مناسب سرمایه گذاری خارجی در صنعت بالگرد ایران ـ مورد مطالعه تعمیرات، نگهداری و خدمات پروازی بالگردهای تجاری

 

برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *