سئو سایت قدیمی یا طراحی سایت جدید؟

بازسازی و سئو سایت قدیم خوبه؟

روش هدف دار و اصول سئو واسه سایتهای قدیمی که صفحات ایندکس شده زیادی در گوگل دارن به طور کامل متفاوت از مراحل سئو واسه یه سایت نوپا و جدیده. با در نظر گرفتن این موضوع اگه شما صاحب سایتی هستین که از وضعیت سئو اون ناراضی هستین، در قدم اول بین دوراهی سئو سایت فعلی و یا طراحی یه سایت جدید با رعایت اصول بهینه سازی قرار میگیرین. در ادامه به مقایسه سئو سایتهای قدیمی و جدید و امتیازات هرکدوم می پردازیم.

سئو سایت قدیمی

با در نظر گرفتن سن دامنه، اعتبار دامنه و داشتن بک لینک از سایتهای دیگه، زمان لازم واسه رسیدن به سئو مناسب واسه سایتهای قدیمی تر تا حد زیادی کم میشه. چون واسه سایت جدید نزدیک به یه سال زمان جهت کسب بک لینک مناسب و افزایش اعتبار دامنه لازمه و خیلی از مشتریان تا این حد صبر ندارن. همین امر موجب میشه که بعضی از متخصصین سایتهای جدید رو قبول نکنن مانند Jim Boykin – We Build Pages

بک لینک

واسه سئو سایت قدیم یه شرکت باید بررسی و گزارش کاملی از وضعیت الان و نقاط ضعف و قوت اون مانند رتبه الکسای الان سایت، رنک گوگل، شبکه لینک دهی داخلی، نقشه سایت، چگونگی نشانی دهی صفحات و… جفت و جور کنین. همه صفحات باید با دقت و وسواس خاصی بررسی شده و اونایی که تاثیر مثبتی ندارن حذف شن.

مدیریت و پشتیبانی سایت در خیلی از شرکتها و موسسات به وسیله شرکت یا افراد دیگری انجام میشه که عموما از ارائه اطلاعات و همکاری با افراد جدید دوری میکنن، رابطه بین شما و متخصص سئو به تنهایی نمی تونه راه گشای بهتر شدن وضعیت سایت باشه، در نتیجه تلاش کنین تا شرایط مطلوب واسه دسترسی و تسلط کامل متخصص بر مدیریت سایت رو آماده کنین و یا رابطه مستقیم و دوستانه ای بین اون و طراح سایت برقرار کنین.

طراحی سایت جدید و سئو همزمان

اگه طراحی و بهینه سازی سایت هر دو به یه نفر سپرده شن، رعایت اصول سئو به مراتب راحتتر میشه ولی این نیازمند توانایی یه شرکت و یا فرد در هر دو زمینه س.

سئو

همزمان با طراحی سایت موارد لازم واسه انجام سئو سایت در اون قرار داده میشه و با منتشر کردن هر مطلبی در سایت بهینه سازی اونم انجام میشه، هم اینکه شما زمان لازم واسه آزمون و خطا در روشای هدف دار جور واجور و تاثیر اونا بر بهینه سازی سایت خود رو دارین. در این روش هزینه ای که واسه یه اشتباه یا خطر میپردازید به مراتب کمتره.

مدیریت لینکای ورودی به سایت رو در اختیار داشته و از کیفیت اونا اطمینان دارین، چون هر لینک به سایت خود رو با مشاوره متخصص سئو به دست میارین. لینک سازی بین صفحات داخلی سایت و منتشر کردن بروز مطالب در شبکه های اجتماعی همه در گسترش مخاطبین شما و بهتر شدن وضعیت کلی سئو تاثیرگذارند.

واسه دریافت گزارش و پیگیری اندازه پیشرفت فقط به یه نفر مراجعه میکنین و کلیه مسئولیتها رو دوش اون میشه به خاطر همین آزمایش کارکرد متخصص سئو واسه شما بسیار آسون میشه.

در نظر داشته باشین که سئو سایت جدید نیازمند صرف زمان زیادی بوده و همکاری شما با متخصص میتونه بر سرعت این روند اضافه کنین. قبل از اراده کردن بین یکی از این دو گزینه با چند کارشناس سئو مشورت کنین و امتیازات و مشکلات کار رو متناسب با شرایط خود سبک سنگین کنین.

مشکلات

بیشتر بخونین: می تونم سئو سایت رو خودم انجام دهم؟

Share