سئو سایت را خودم انجام دهم؟

میتونم سئو سایت رو خودم انجام دهم؟

هر روز سوالات زیادی در انجمنای گفتگوی مربوط به طراحی و سئو سایت دیده میشه، سوالاتی مانند:

  • چیجوری سایت خود رو سئو کنم؟
  • مقالات آموزش سئو رو از کجا میشه یافت؟
  • به چه دلیل گوگل سایت منو ایندکس نمی کنه؟
  • کجا میتونم سئو سایت خود رو بررسی کنم؟
  • و …

بدیش اینه بیشتر این سوالات پس از انجام اشتباهات در سئو سایت پیش میان. اگه شمام یکی از صاحبان سایت هستین و بدنبال راهی واسه بهتر شدن وضعیت سئو سایت خود می گردید، این مطلب رو تا انتها بخونین.

واسه طراحی سایت مشخصه که شما به شخصی با تجربه و سلیقه کافی نیاز دارین و امروزه کمتر شرکتی کار طراحی سایت رو خود در دست میگیره، ولی واسه سئو سایت چیجوری؟ سئو سایت هم نیاز به متخصص داره و یا میشه اونو به هر کسی سپرد؟ فرض کنین که تعمیر خودرو خود رو به یه تعمیرکار گوشی موبایل یا یه حسابدار بسپارین، فکر می کنین چه نتیجه ای داره و یا جبران اون چه هزینه ای واسه شما در بر داره. حال فرض کنین که سئو سایت خود رو به شخصی ناجور بسپارین…

موبایل

با HTML آشنایی دارین؟

شما واسه اجرای اصول سئو باید متن و کد HTML سایت خود رو تغییر بدین و اگه از سیستمای مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا یا مجنتو استفاده می کنین باید علم و تسلط لازم رو داشته باشین.

می تونین محتوای سایت خود رو بروزرسانی کنین؟

سئو سایت مناسب نیاز به مطالب به روز و تازه داره، امکان ارائه مطالب جدید و دائمی در سایت رو دارین؟ وبلاگ می تونه انتخاب مناسبی باشه. بروز رسانی سایت در چند سال گذشته به عامل مهمی واسه کسب رتبه های بهتر در صفحه یافته های جستجوی گوگل تبدیل شده.

با کلمات کلیدی و چگونگی انتخاب اونا آشنایی دارین؟

شما باید بتونین کلمات کلیدی مناسب و مربوط به کار خود رو پیدا کرده و سئو سایت رو متناسب با این کلمات انجام بدین. کلا کلمات کلیدی و تنوع اونا در محتوای سایت، نقش مهمی در کسب رتبه های بهتر در گوگل اجرا می کنن.

وسیله لازم سئو سایت رو در دسترس دارین؟

خیلی از بخشای سئو سایت نیاز به وسیله و برنامه های بررسی مناسب دارن که بعضی از اونا گرون بوده و نیازمند تسلط و آشنایی کامل هستن. شما باید واسه سئو سایت خود چگونگی کار با گوگل وبمستر رو بخوبی بیاموزید.

زمان شما چقدر ارزشمنده؟

این سوال رو به عنوان آخرین سوال در نظر گرفتیم، چون اهمیت بسیار زیادی داره. وقت طلاست و ارزش اون در هر تجارتی فرق داره. انجام تموم مراحل بهینه سازی و سئو سایت فرآیندی زمانبره، مخصوصا اگه در مورد فعالیت خود رقبای زیادی داشته باشین. ممکنه که شما بتونین با مطالعه و تحقیق تموم روند سئو سایت رو بدرستی انجام بدین ولی در  نظر داشته باشین که این کار چه وقتی از شما می گیره و از این زمان چه استفاده ای میشه داشت.

اگه جواب شما به سوالات بالا مثبته می تونین خودتون کار سئو سایت رو شروع کنین (با به کار گیری سئوسیما) ولی اگه هر کدوم از این بخشا واسه شما مبهم بوده و یا اطلاعی از اون ندارین بهتره که سئو سایت خود رو به یه متخصص بسپارین، چون اون چیزی که در مقالات و آموزشای سئو می خونید با اون چیزی که در عمل اجرا می شه فرقای تکنیکی زیادی داره.

در آخر شما فقط به سایت خود آشنایی دارین ولی کارشناسان سئو با چندین سایت و شرکت در موردای جور واجور همکاری داشتن و تجربیات مناسبی رو در مورد سئو سایت به دست آوردن که می تونن در اختیار شما بذارن. شما در این راه اشتباهات زیادی مرتکب میشین و باید هزینه اونو بپردازید چیزی که شاید کارشناسان سئو چند سال قبل به اون رسیدن.

واسه انجام آسونترین مراحل و تغییرات در سئو سایت نیازمند جستجو و صرف زمان زیادی هستین، پس در نظر داشته باشین که در معادله زمان و هزینه کدوم یکی واسه شما ارزشمندتره.

بیشتر بخونین: متخصص سئو خود رو چیجوری انتخاب کنیم؟

Share